Wstecz

Latem nie mamy zwykle problemów z wymyśleniem aktywności fizycznych dla psa. Wspólne bieganie, zachęcanie zwierzaka do pływania, czy długich spacerów po plaży – wyliczać można długo. Zimowy wyjazd to także doskonała okazja na szukanie ciekawych zajęć dla psiaka na zewnątrz.

Zabawy w śniegu

o czego często obawiamy się w przestrzeni miejskiej, wygląda całkiem inaczej w trakcie wyjazdu w tereny mniej zagospodarowanie przez człowieka. Tak jest między innymi z zabawami w śniegu. Na chodniku w dużej aglomeracji miejskiej mogą być one po prostu niebezpieczne. Pod świeżą warstwą białego puchy często kryją się niebezpieczne śmieci, takie jak szkło, blacha, czy drut. Dodatkowo chodniki są bardzo zasolone, co nie służy nawet naszym butom, a co dopiero żywym stworzeniom! Jeśli jednak w zimie wybierasz się ze swoim czworonogiem na tereny mniej zasiedlone przez ludzi i znacznie czystsze niż np. Warszawa, czy Kraków, zabawa w śniegu będzie bezpieczniejsza i zapewni zwierzakowi mnóstwo frajdy!

Długie spacery

Jeśli mróz jest niewielki, a okolice piękne, to oczywiste, że zarówno pies, jak i jego opiekun z chęcią wybiorą się na dłuższy spacer. Dopiero mróz, który spada poniżej 25 stopni Celsjusza jest groźny i wówczas można wyjść z psiakiem jedynie na chwilę, by załatwił swoje potrzeby. Śnieg nie zastępuje wody w miseczce, dlatego warto pamiętać, by na bardzo długi spacer zabrać ją ze sobą, a po powrocie koniecznie pozwolić zwierzakowi się zregenerować. Jeśli te wszystkie warunki będą spełnione, długa przechadzka po nowym terenie może być prawdziwą przygodą!

Wędrówki w górach

To szczególna atrakcja zimowych wyjazdów! Psy, które są bardzo aktywne z pewnością docenią nowe zakamarki, podwyższenia i wspinanie się pod lekkie górki. Trzeba jednak bezwzględnie pamiętać, by pies w trakcie takiej wyprawy był na smyczy. Nawet jeśli nie mijamy innych turystów, ma to znaczenie dla bezpieczeństwa samego psiaka. Puszczony samopas może się zgubić lub spaść z wysokości, zatem musimy bardzo go pilnować. Psa nie powinno się zabierać na stok narciarski, gdzie jest bardzo dużo ludzi i sporo się dzieje, czy do karczmy z głośną muzyką i hałasem – w takiej sytuacji lepiej zostawić go w miejscu noclegu.

Zabawki, śnieżki i smakołyki

Zimowe wakacje to moment, kiedy mamy znacznie więcej czasu na spokojny, pełen relaksu spacer. To sprawia, że możemy zadbać o pewne niespodzianki dla naszego psa w czasie jego trwania. Można zabrać ze sobą smakołyki i chować je na trasie. Tak samo wygląda opcja z zabawkami – gdy lekko przysypiemy je śniegiem, psiak będzie miał fajną zabawę z ich szukaniem. Najprostsze a jednocześnie dające mnóstwo zabawy będzie rzucanie zwierzakowi śnieżek.

Wyjeżdżając na aktywny wypoczynek ze swoim zwierzakiem, pamiętaj by zabrać ze sobą jego suplementy i witaminy dla psa. W przypadku psiaka lubiącego aktywność idealnie sprawdzi się Yarrowia Canifelox Condition, którego składniki pozwalają zregenerować się szybciej po wysiłku.