Wstecz

Żyjemy w epoce mediów społecznościowych – niezależnie od tego, co o tym sądzimy, jest to po prostu fakt. Instagram to doskonałe miejsce, by pochwalić się naszym psem lub kotem, także gdy nie jest on zwierzakiem wystawowym. O co zadbać, by nasze konto budziło zainteresowanie, a zdjęcia zbierały sporo serduszek?

Konto wspólne? A może lepiej tylko dla pupila?

Jeśli chcesz pokazywać zdjęcia swojego psa lub kota co jakiś czas, warto dodawać je po prostu ze swojego własnego konta. Można tam co jakiś czas zaprezentować urocze fotki naszego pupila, czy Instagram Story ze wspólnie spędzanych chwil. Taka opcja jest dobra, gdy lubisz różnicować treści, czasem chcesz pokazać podróże, innym razem spacer z ukochanym pupilem, kiedy indziej książkę a kolejnego dnia pyszną potrawę.

Jeśli chcesz w pełni skupić się na swoim psie lub kocie i myślisz o nawiązaniu współpracy z potencjalnymi sponsorami, uzyskiwaniu produktów do testów i dostępu do darmowych usług – nie wahaj się i załóż konto tylko dla czworonoga.

Dbaj o różnorodne, regularnie dodawane treści

Sukcesem dobrze prowadzonego profilu jest przede wszystkim regularne dodawanie kontentu, który nie znudzi obserwujących. Zdecyduj, czy wolisz dodawać jeden post codziennie, czy na przykład co drugi dzień, obserwuj w jakie dni zdjęcia „klikają” się najlepiej. Jeśli nic się nie dzieje, może warto zmienić godzinę wrzucania postu lub zrezygnować z dodawania fotek kilka razy na dobę?

Nikt nie lubi oglądać ciągle tego samego. Dla Ciebie pyszczek Twojego psa jest najsłodszy na świecie, użytkownicy Instagrama oczekują zróżnicowanych treści. Kot śpiący przed kominkiem; książka, kawa a nieopodal ogon Twojego pupila w kadrze; kolorowy jesienny spacer; prezentacja produktu przy misce Twojego pupila; kocyk, poduszka i ukochana zabawka a tuż obok Twój pupil – warto dywersyfikować treści.

Zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz zdjęcia

Instagram przycina zdjęcia do odpowiedniego formatu, posiada też proste do nałożenia filtry. Zdjęcie jednak samo się nie zrobi i tu wkracza na scenę psi opiekun. Przede wszystkim zadbaj, by Twój zwierzak na zdjęciach prezentował się dobrze. Zdrowy pupil ma piękna sierść i skórę. Zapewnią mu ją odpowiednia karma, składniki suplementów Yarrowia Canifelox Skin Cat i Skin Dog oraz regularna pielęgnacja.

Zadbaj o to, by w kadrze zdjęcia nie było żadnych zbędnych przedmiotów, widocznego bałaganu, prania schnącego na kaloryferze, czy pełnego zlewu. Jeśli zdjęcie wyszło nieostre i nie wygląda to artystycznie, zachowaj je w domowym archiwum, ale nie wrzucaj na konto. Pobierz aplikacje na telefon (jest wiele darmowych), które pomogą Ci pracować nad zdjęciami.

Dbaj o zasięg postu

Jednym  z najprostszych działań, które zwiększą zasięg Twojego postu jest oczywiście dodawanie hasztagów. Wybieraj spośród najbardziej popularnych, by dotrzeć do jak największej liczby osób. Cieszysz się, gdy inni Cię obserwują? Jeśli mają ciekawe konto, odpłacaj im tym samym. Niekoniecznie musisz działać w myśl zasady „serduszko za serduszko”, ale warto dostrzec piękne zdjęcia zrobione przez innych oraz wyróżniające się konta.

Najważniejsze jednak, by dbać o komfort zwierzaka – jeśli widzisz, że jest zmęczony i nie ma ochoty na zdjęcia, a raczej potrzebuje Twojej uwagi, przełóż instagramowy post na później.