Wstecz

Twoje dzieci bardzo chciałyby mieć psa? Ty także marzysz o tym już od dawna i nikt z pozostałych mieszkańców domu nie zgłasza żadnych zastrzeżeń? W takim razie czas na podjęcie tej ważnej decyzji. Podstawą jest wybór odpowiedniej rasy, zwłaszcza jeżeli w domu mieszkają także małe dzieci.

Duże psy do domów z ogrodem

Wielu rodziców decyduje się na zakup psa małej rasy, obawiając się, że zbyt duży pies może na przykład przewrócić dziecko. Nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Mały pies, zwłaszcza szczeniak, jest również bardzo delikatny, więc to dziecko nieopatrznie może wyrządzić mu jakąś krzywdę. Pod uwagę lepiej wziąć swoje warunki lokalowe. Do małego mieszkania w bloku raczej nie sprawdzi się duży pies, ale do domu z ogrodem dobrze jest wybrać łagodnego olbrzyma, takiego jak nowofundland, berneński pies pasterski lub owczarek podhalański. Łagodny jest polski owczarek nizinny, jednak jego futro wymaga pielęgnacji, czemu nie sprosta raczej małe dziecko i niezbędna będzie pomoc rodziców. Z dużym prawdopodobieństwem codzienne spacery z przedstawicielem jednej z dużych ras psów spoczną na barkach osoby dorosłej.

Warto pamiętać, że duży pies to także większe wydatki. Jego codzienne posiłki są wielokrotnością porcji oferowanej na przykład małemu terierowi. Dlatego trzeba dobrze przeanalizować ten wydatek. Duże rasy psów mogą mieć także problemy ze stawami. Aby im zapobiec, warto podawać zwierzęciu Yarrowia Canifelox Mobility, czyli kompleksową formułę wspierającą stawy, więzadła oraz ścięgna u psów. Zawarte w tej mieszance składniki łagodzą objawy sztywności stawów, wspierają produkcję kolagenu oraz są niezbędne do prawidłowego odżywienia stawów.

Aktywne psy

Twoja rodzina lubi ruch, a do tego macie sporo wolnego czasu, który możecie poświęcić psu? W takim razie wybierz jedną z ras bardzo aktywnych. Dobrym wyborem jest bokser. To pies łagodny i cierpliwy, dobrze pasujący do nawet żywiołowych dzieci. Pod warunkiem oczywiście, że zapewni mu się wymaganą dawkę ruchu, inaczej może zacząć gryźć meble i inne przedmioty.

Inna aktywna rasa, która jest niemniej polecana, to beagle. To rasa niezbyt duża, o przyjaznej, wesołej naturze. W tym przypadku jednak należy zwierzęciu dostarczyć wiele aktywności. Beagle w domu są bardzo łagodne, ale na spacerze pojawia się u nich instynkt łowcy. Oznacza to, że mają one skłonność do podejmowania tropu i tym samym do ucieczek.

Owczarek szkocki collie jest nieco większy, a swoją energią i skłonnością do zabawy mógłby obdzielić wiele innych psów. Ta rasa jest także niemal symbolem wierności. Są to psy inteligentne, podatne na naukę komend i sztuczek, co z pewnością spodoba się dzieciom. Uwaga! Jego sierść wymaga regularnego wyczesywania.

Pies aktywny także wymaga odpowiedniej diety. Dodatkiem do niej jest Yarrowia Canifelox Condition, czyli kompleksowy środek wspierający kondycję i wydolność psów aktywnych. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, -6 i -9, pies zyska wspaniałą, błyszczącą sierść.

Przyjazny pies kanapowy

Jeżeli poszukujesz przyjaznego kanapowca, bo mieszkasz w bloku i nie masz też czasu na bardzo intensywne spacery, rasą którą warto wziąć pod uwagę jest cavalier king charles spaniel. To idealny zwierzak dla osób mieszkających w mieście. Jest bardzo przyjazny, a przy tym wesoły, może się stać dobrym towarzyszem zabaw dla dzieci. Jego zaletą, ale także wadą, jest imponujące owłosienie, zwłaszcza na uszach, które wymaga pielęgnacji.

Buldog francuski to piesek bardzo wesoły i energiczny. Jest dość mały, ale będzie dobrym towarzyszem spacerów dla dziecka. Przyjazny charakter sprawia także, że szybko stanie się najlepszym przyjacielem dziecka. Jednak warto wziąć pod uwagę pieska tej rasy tylko z bardzo dobrej, sprawdzonej hodowli, z powodu możliwych wad genetycznych i licznych chorób.

Jeśli obawiacie się, że Wasze dziecko może mieć alergię (lub jest ona już zdiagnozowana), warto zastanowić się nad psami, które nie zaostrzą objawów choroby. Szczególną miłością do dzieci charakteryzuje się między innymi rasa Bergamasco.

Psy w zasadzie każdej rasy cierpieć mogą z powodu problemów trawiennych. By im zapobiegać, warto postawić na mieszankę paszową Yarrowia Canifelox Digest. Została ona stworzona na bazie unikalnych drożdży Yarrowia lipolytica, z dodatkiem alg morskich i ostropestu plamistego. Dzięki temu chroni komórki wątroby, a także stanowi naturalne źródło wapnia oraz magnezu, które przyczyniają się do prawidłowego metabolizmu energetycznego.