Wstecz

Twój kot znudził się szóstą w tym roku wędką? Kocimiętka już na niego nie działa? Rzucasz mu piłeczkę, a on – jak to zwykle kot – nic sobie z tego nie robi? Jeśli wciąż chcesz wypełnić jego czas zabawą, rozważ nietypowe zabawki ze sklepu zoologicznego. Niektóre z nich nas zaskoczyły!

Szyna dla ciekawskich

Może mieć ona różne kształty i kolory, ale zwykle przypomina nieco tunel dla plastikowych pociągów. Z tą różnicą, że w górnej części posiada otwory. Porusza się w nim świecąca piłka, pamiętaj jednak, że nadaje się tylko dla kotka, któremu nie przeszkadzają mocne bodźce. Twój mruczek woli spokojniejsze zabawy? Nie ma problemu. Włóż do szyny ukochane przekąski swojego kota, kawałeczki suchej karmy, brzęczącą piłkę, sztuczną mysz. Kot zrobi wszystko, by zdobyć jedzenie lub ciekawe przedmioty – zabawa na długie godziny gwarantowana.

Zabawki interaktywne

Czasy, gdy zabawki interaktywne kupowano tylko dzieciom, już minęły. Teraz znajdują się one także  w sklepach zoologicznych. Wiele z nich bazuje na ukrywaniu pokarmu w taki sposób, by kot musiał się nieco natrudzić z jego zdobyciem. Ciasteczka ukrywa się w przeróżnych plastikowych modułach, a ciekawski kot próbuje je zdobyć. Nie nudzi się, rozwija, a Ty masz chwilę dla siebie.

Koci tunel

Tunel to atrakcja nie tylko dla psa. Może stanowić doskonałą rozrywkę także dla kota. Jak wiemy, kociaki uwielbiają się chować, przedzierać w różnych miejscach i odkrywać nowości. Taki tunel, zwłaszcza na początku, będzie dla nich wielką atrakcją. Gdy już nieco się znudzi, możesz umieszczać w nim różne niespodzianki w postaci małych zabawek.

Zabawki pluszowe

O ile zwykłe, „ludzkie” pluszaki nie są dobre dla zwierząt (mogą łatwo się rozerwać, co grozi zjedzeniem elementów), o tyle te przeznaczone typowo dla kotów zdecydowanie nas przekonały. Do wyboru macie między innymi pluszową kostkę, która pachnie kocimietką i pozwala zwierzakowi wyzwolić jego instynkt łowiecki –  w środku ma bowiem mniejsze elementy, na które warto „zapolować”. Równie fajne są puchate i szeleszczące zabawki – koty podobnie jak małe dzieci od razu zainteresują się ciekawym dźwiękiem.

Zabawki z trawą

Istnieją dwa ich rodzaje. Pierwsze z nich to zabawki plastikowe, które pełnią funkcję zabawko-doniczki. Na ich środku rośnie prawdziwa trawa, co jest znakomitą opcją dla kota, który nie wychodzi. Dzięki temu być może przestanie podgryzać domowe kwiaty – bardzo często bywają one szkodliwe. Druga kategoria zabawek wykonana jest z trawy morskiej. Są to głównie piłeczki i rolki, które można toczyć, gryźć i drapać. Z trawy morskiej wykonane są także elementy drapaków.