Wstecz

Pogoda nas rozpieszcza, wysokie temperatury sprawiają, że się chłodzimy, a jak zadbać o koty, aby również komfortowo przechodziły przez upalne dni? Mamy dla Was kilka wskazówek:

  1. Zadbaj o to regularne czesanie

Dbanie o okrywę włosową kota, wyczesywanie zalegającej sierści i likwidowanie kołtunów to podstawy, które będą pomagać utrzymywać odpowiednie odczuwanie temperatury. Jeśli kot ma wybitnie bujną sierść, wówczas należy rozważyć wizytę u groomera i strzyżenie.

Jeśli już zadbaliśmy o sierść, to możemy przystąpić do kolejnych kroków!

  • Dobrym sposobem na schłodzenie kota jest głaskanie wilgotną myjką

W upalne dni delikatne głaskanie kota wilgotnym ręcznikiem będzie stanowił znakomity sposób na schłodzenie. Pamiętajmy, aby ręcznik nie był zbyt mokry, może to spowodować dyskomfort pupila.

  • Wiatrak lub klimatyzator

Stanowią wybawienie dla ludzi jak i dla zwierząt. Pamiętajmy jednak, żeby zimne powietrze nie wiało bezpośrednio na zwierzę, ponieważ może się ono przeziębić. Jeśli wiatrak jest słabo wydajny, możemy pomóc i umieść butelkę z zamrożoną wodą przed nim.

  • Pamiętaj o dostępie do świeżej wody, fantastycznym rozwiązaniem jest fontanna wodna.

Zwierzęta tak jak ludzie odczuwają pragnienie i muszą się stale nawadniać. Dobrym pomysłem jest postawienie w domu kilku miseczek z wodą, zachęci to zwierzę do częstszego picia.  

  • Zasłaniaj okna

Jeśli wychodzisz z domu na cały dzień i nie jesteś pewien jaka temperatura panuje w domu warto mieć w zwyczaju zasłanianie okien, aby utrzymać chłód w domu.

  1. Mata chłodząca

Rozwój rynku, poszukiwanie nowych rozwiązań i produktów, dobrym rozwiązaniem na upalne dni jest mata chłodząca na której kot może swobodnie wypoczywać.

Przede wszystkim należy obserwować swojego kota, jeśli pozostawia mokre ślady opuszek na podłodze, to oznaka, że się poci. Taki stan wymaga uzupełnienia płynów i delikatnego chłodzenia pomieszczenia. Obserwuj zachowanie swojego kota, jeśli nadmierne dyszenie, ma otwarty pyszczek, ślini się, wymiotuje lub ma gorączkę, to może świadczyć o udarze cieplnym.