Wstecz

Jeśli masz psa już od kilku lat, z pewnością od razu widzisz, że spieszy mu się na dwór. Jeśli jednak zwierzak pojawił się w Twoim domu niedawno, możesz potrzebować chwili, by to zauważyć. Dziś podpowiadamy jakie są oznaki tego, że zwierzak chce wyjść na spacer i nie tylko😊

 

  1. Niespokojne kręcenie się po pokoju – pies, który smacznie spał, wstał i zachowuje się jakby czegoś szukał? Podchodzi do Ciebie a potem w stronę drzwi? Cóż, to jasny sygnał byś w miarę możliwości przerwał to, co Cię zajmuje i poszukał psiej smyczy.
  2. Wpatrywanie się – wielu psich opiekunów opowiada, że ich zwierzaki często próbują zwrócić na siebie uwagę długim spojrzeniem. Gdy to nie pomaga – podchodzą bliżej i trącają opiekiunów noskiem.
  3. Piszczenie – to także jeden ze sposobów zwrócenia uwagi na to, że pora wyjść. Bywa, że pies nie tylko lekko popiskuje, ale też oddycha głośniej niż zwykle.
  4. Skrobanie w drzwi – zdarza się ono zwłaszcza tym pupilom, którym już bardzo się spieszy.
  5. Głośne chodzenie – to zabawne, ale są psy, które zazwyczaj chodzą po cichu, jednak gdy pojawia się u nich potrzeba fizjologiczna, nagle stukają pazurkami o parkiet. Cóż, każdy sposób na zwrócenie uwagi jest dobry!
  6. Przynoszenie w pyszczku smyczy – lub jeśli wisi ona wysoko, czekanie tuż obok niej na właściciela.
  7. Szczekanie lub wycie – jeśli Wasz pies zazwyczaj nie szczeka, a jeśli już, to dzieje się to o stałych porach, bez wyraźnego powodu, bardzo możliwe, że musi właśnie wtedy wyjść.

Jak widać sposobów na sygnalizowanie potrzeby spaceru jest bardzo wiele. Zależą one oczywiście od psa. Czasem ten repertuar sygnałów może nie wystarczyć, wtedy nie zdziw się, że młody pies będzie bezceremonialnie na Ciebie skakać. Jedno jest pewne – im więcej czasu razem, tym szybciej zauważysz, że pora wychodzić. O układ trawienny Twojego psa zadbają składniki Yarrowia Canifelox Digest Dog.