Wstecz

Zima to trudny czas dla zwierzaków, które nie mają domów. Te, które są w schroniskach mają oczywiście znacznie więcej szczęścia od tych, wałęsających się po ulicach, jednak wciąż potrzebują naszego wsparcia. Jak pomóc schroniskom? Co jest o tej porze roku najpotrzebniejsze?

Zapytaj

Zanim przygotujesz zbiórkę wśród znajomych lub udasz się na zakupy, zadzwoń do wybranego przez siebie schroniska i spytaj, co jest najpotrzebniejsze. Bardzo możliwe, że dane schronisko ma zapas karmy, a brakuje w nim kołder i legowisk lub wręcz przeciwnie. Najlepiej zorganizować to, co jest faktycznie potrzebne i rzeczywiście pomoże.

Dlaczego jeszcze warto pytać? Niektóre schroniska mają nietypowe potrzeby. Może się okazać, że akurat potrzebny jest ryż, kuwety, żwirek, prowadzona jest zbiórka na pralkę lub konieczne są fundusze na operację jednego z podopiecznych. Dlatego właśnie warto zadzwonić i podpytać

Karma i suplementy

Dobrze odżywiony psiak czy kot ma znacznie większe szanse na przetrwanie zimy w dobrym zdrowiu. Przekazując karmy dla schroniska możesz zakupić zarówno te suche, jak i mokre. Najlepiej nabyć karmy w dużych opakowaniach, gdyż bardziej się to opłaca. Często taniej wychodzi zamówienie karmy dla psów lub kotów w sieci – porównaj ceny, może dzięki temu kupić więcej jedzenia dla potrzebujących czworonogów? Zimą warto też wesprzeć odporność zwierzaków suplementami, np. Yarrowia Canifelox Digest Cat i Digest Dog. Dla schroniskowych szczeniaków warto kupić Yarrowia Canifelox Puppy.

Kupując karmę dla psów i kotów ze schroniska pamiętajmy – nie może być ona najtańsza. Zwierzaki te narażone są na więcej stresów i chorób, zatem powinny odżywiać się dobrze!

Ciepło najważniejsze!

Największym wrogiem zwierzaków w zimie jest oczywiście niska temperatura. Sprawdź, czy nie masz w domu zbędnego koca, starych śpiworów, nieużywanych poduszek, kap, grubych zasłon, etc. Wszystkiego tego typu przedmioty są obecnie na wagę złota. Popytaj wśród znajomych, może są w stanie przygotować niepotrzebne przykrycia a nawet materace, które potem zawieziecie do pobliskiego schroniska razem?

Wirtualna adopcja

Jeśli nie masz możliwość, by przygarnąć do siebie psa lub kota, możesz dokonać tak zwanej wirtualnej adopcji. To szczególnie ważne właśnie o tej porze roku. Na czym dokładnie taka adopcja polega? Wybierasz jednego zwierzaka (lub więcej, jeśli środki Ci na to pozwalają) i wpłacasz pieniądze na jego utrzymanie. To piękny gest, który pozwala ratować zdrowie i życie zwierząt, a przy tym jest bardzo prosty – przelewu możesz dokonać z zacisza domowego, wybierając online konkretne zwierzę, któremu chcesz pomóc.