Wstecz

Skóra i sierść psa w największej mierze decydują o jego ładnym wyglądzie. Jednocześnie ich gorszy stan jest zawsze sygnałem dla właściciela, że w organizmie czworonoga dzieje się coś niedobrego.

Prawidłowe żywienie

Sierść zwierząt może się zmieniać. Nic dziwnego, że po zimie może prezentować się nieco gorzej. Przecież także ludzie okresowo sięgają na przykład po suplementy poprawiające wygląd fryzury. Pierwszym krokiem powinno więc być staranne sprawdzenie karmy, którą otrzymuje zwierzak. Powinna mieć ona dobry skład, z jak najwyższą zawartością mięsa bez zbożowych wypełniaczy. Jednocześnie musi być ona dopasowana do szczególnych potrzeb zwierzęcia (inna dla seniorów, inna na problemy z nerkami, inna dla psów po kastracji).

Pielęgnacja psa

Równie ważne, co żywienie, jest przyłożenie wagi do pielęgnacji sierści i skóry czworonoga. Podstawą jest zakup dobrego grzebienia wykonanego z metalu lub drewna. Także psa krótkowłosego należy regularnie czesać! Psa kąpie się według potrzeb. Mitem jest twierdzenie, że zbyt częste kąpiele negatywnie wpływają na wygląd psiej sierści. Kosmetyki używane do tego celu muszą być dobrane do rodzaju sierści. Podczas pielęgnacji psa raczej nie powinno używać się plastikowych czesadeł, ponieważ skutkuje to elektryzowaniem się sierści.

Suplementacja

Sama karma to często dla zdrowia zbyt mało, dlatego do diety psa warto wprowadzić specjalną suplementację skierowaną na potrzeby jego skóry. Yarrowia Canifelox Skin Dog to mieszanka składająca się z doskonałej kompozycji kwasów tłuszczowych DHA i EPA, dzięki którym sierść zwierzaka nabiera połysku i gładkości, jest także łatwiejsza w pielęgnacji. Suplement ten jest zalecany również w przypadku zwierzęcych alergików oraz zwierząt, które mają predyspozycje do utraty owłosienia.

Pamiętaj, że do pielęgnacji psa nie nadają się ludzkie kosmetyki. Jego skóra ma odczyn zdecydowanie bardziej zasadowy!