Wstecz

Czy pamiętacie tę chwilę, gdy Wasz kot po raz pierwszy widział śnieg? Gdy zdziwienie minęło, z pewnością ruszył do zabawy. Nawet płatki padające za oknem są dla tych ciekawskich zwierzątek dużą atrakcją. A co dopiero wyjście na miękki, biały puch i zabawa w nim!

Zima w domu, ale ze spacerami

Jeśli chodzi o przebywanie na dworze, kot powinien koniecznie od późnej jesieni do wczesnej wiosny mieć możliwość bezpiecznego schronienia się w domu. Wiele kotów uwielbia jednak wychodzenie co jakiś czas, zwłaszcza, gdy pada śnieg. Jeśli masz pewność, że Twój mruczek jest wówczas bezpieczny – w okolicy nie ma groźnych psów czy ruchliwej ulicy, możesz pozwolić mu na zabawę na zewnątrz. Jeśli mimo wszystko masz obawy, najlepiej, byś towarzyszył swojemu zwierzakowi w trakcie zabaw na śniegu i miał na niego oko.

Uwaga na niebezpieczeństwa

Głównym z zagrożeń czyhających na koty bawiące się zimą, są niebezpieczne śmieci ukryte pod śniegiem. Dlatego najlepiej, by kotek bawił się na własnym podwórku. Ludzie potrafią wyrzucać naprawdę groźne rzeczy – stłuczone szkło, drut kolczasty, ostrą blachę, a pod śniegiem ich po prostu nie widać.

Możliwe zabawy

Dla kota samą atrakcją jest to, że śnieg pada na jego futerko. Dodatkowo ucieszy go, że będzie widać zostawione przez niego ślady. Spodoba mu się również to, że na białej powierzchni widać ślady innych zwierzaków, np. przylatujących na działkę ptaków. Jeśli będziesz rzucać małymi śnieżkami, Twój mruczek z pewnością chętnie za nimi pobiega. Możesz lekko przysypać puchem ukochane smakołyki kota, ale nie za bardzo – inaczej ich nie znajdzie.

Kiedy lepiej zostać w domu

Jeśli Twój kot jest jeszcze bardzo mały, albo wręcz przeciwnie – ma swoje lata, lepiej nie wyciągać go na śnieg – niech podziwia zimę z ciepłego parapetu! Podobnie ma się sytuacja w przypadku kotów-rekonwalescentów. Lepiej, by mruczek został w domu, jeśli na dworze zaczyna się zamieć lub zaspy są bardzo duże.  Niezależnie od tego, czy Twój zwierzak w zimie wychodzi, czy zostaje w domu, warto podawać mu suplement dla kotów Yarrowia Canifelox Digest Cat, którego składniki poprawiają odporność.